Příčiny nemocí: Oči – zánět spojivek, únava a podráždění očí

Oči jsou naše “okna do světa” a jako takové nevidí jen to, co vně nás, ale také zrcadlí každou emoci a pocit, který prožíváme uvnitř sebe. Oči odráží to, jak vidíme a vnímáte život a náš vztah k němu a jak to, co vidíme, dokážeme zpracovat. Zdraví našich očí úzce souvisí se stavem našich jater a naší schopností vstřebat nejen živiny z krve, ale i zpracovat to, co k nám přichází v našem životě. 

Únava očí naznačuje, že se příliš snažíme hledat odpovědi vně sebe, místo abychom se obrátili dovnitř a našli řešení v sobě samém. Čím více se snažíme a hledáme mimo sebe – u druhých nebo v situacích, které zdánlivě nemůžeme ovlivnit, tím více se vzdalujeme sami sobě i řešení podstaty.

Rozmazané vidění je symbolem našeho vnímání reality, která se neshoduje s tím, jaká skutečně je. Nevnímáme jasně, nechceme přijmout to, co vidíme.

Svědění očí naznačuje, že něco, co vidíme, nám způsobuje podráždění a my se toho chceme zbavit. Svědění může být také alergická reakce, takže je třeba se ptát, co u nás alergii mohlo vyvolat, co cítíme tak hluboce, že naše reakce je utéct od sebe sama nebo od toho, co to způsobuje.

Zánět spojivek je zánět blány nacházející se uvnitř víčka a pokrývající naše oko. Tento zánět způsobuje slzení, zčervenání oka, otok. Zanícení ukazuje na podráždění a frustraci související přímo s tím, co vidíme, co nyní zažíváme a jaký z toho máme pocit. Výsledkem je duševní otok, duševní těžkost a emocionální výlev podobný pláči. Nejraději bychom neviděli vůbec, protože to, co vidíme, nám způsobuje bolest a my nevíme, co máme dělat. Jde o zastřené vidění, které souvisí s vnímáním na jemnějších rovinách vidění než na těch “viditelných”.

Zánět spojivek zrcadlí snahu zavřít oči před konflikty – snahu “strčit hlavu do písku” před něčím, před čím nás ale tato “pštrosí politika” neochrání. Můžeme se něco snažit nevidět, ale jestli se od něčeho nedokážeme vědomě odvrátit na energetické úrovni, naopak se tím prohlubuje vnitřní konflikt. To je důvod, proč je zánět spojivek častý u dětí, kdy nejčastěji souvisí s vnímáním konfliktů a rozepří mezi jejich rodič a neschopnosti dítěte “hledět pravdě do očí” a přijmout rodinnou situaci (neharmonickou) takovou jaká nyní je.

 

Související články:

Regenerace a očista jater

Esenciální oleje na podporu jater a žlučníku a souvisejících emocí

Játra a jejich fyzická, mentální a emoční úroveň

Nemocná játra = potlačené emoce

 

www.PrirodniCestou.cz

 

Rubriky Játra, žlučník | Štítky , | Napsat komentář

Napsat komentář