Rozchodnice růžová stres a deprese – zkušenosti s Rhodiolinem

Růži hor, rhodiolu Rose, si od první chvíle velmi vážím. Už při čtení letáčku k přípravku Rhodiolin jsem si řekla: ” Pokud tato bylinka dokáže přežít v nadmořských výškách 3 300 až 6 000 metrů, určitě pomůže ” přežít ” i mně!” A stalo se ! Sice nevím, jestli budu žít více než 100 let, rozhodně však tento skvělý přípravek dokáže pomoci a pomohl už za krátký čas , co jsem ho objevila pro desítky lidí v těžkých, krizových situacích vyvolaných dlouhodobým nebo situačně působícím silným, nadměrným stresem.

Komplexní terapie

Vzděláním jsem psycholožka a téměř 30 let pracuji v oblasti praktické psychologie, z toho 12 let podnikám v soukromé lékařské praxi. Mou cestu léčení označuji možná neskromně a možná neodborně “komplexní terapie”, protože neléčí jen duši – psychologickými prostředky, ale i tělo – léčím rukama ( reflexní masáž, akupresura, odblokování, vyrovnávání, doplňování energie … ) a doporučuji alternativní, přírodní přípravky pro prevenci a léčení nemocí. Držím se zásady, že svým klientům nabízím jen to , co jsem sama odžila, vyzkoušela a co mi pomohlo. Díky tomu jsem dnes zdravější než “předtím, ve starém životě mého mládí” … Paradoxně , ale je to tak !

“Věrná” zůstávám především firmě CaliVita a její skvělým přípravkům. Patřím mezi první členy “obchodu”, který nejvýznamněji ovlivnil mé náhledy na zdravý životní styl, prevenci, sebe-léčení i pomoc jiným v somatické oblasti, péče o tělo ( a samozřejmě, že ve zdravém těle – zdravý duch! ).

CaliVita pro všechny

V té době, v roce 1994, jsem byla půl roku nezaměstnaná a každou korunku bylo třeba dvakrát obrátit. Ale přesto jsem najednou získala pevné přesvědčení, že ty nejdůležitější investice jsou investice do zdraví. Začala jsem kupovat doplňky výživy nejen pro sebe, ale i pro své dvě dcery – tehdy vysokoškolačky. Byly to hlavně Full Spectrum, Strong Bones, Super Soya Lecithin, C – 1000, a podle potřeby i další . Jsem hluboce přesvědčena, že mi výrazně pomohli ve zpevňování mého zdraví, zvyšování výkonnosti a celkově ve zkvalitnění mého soukromého i profesionálního života. Samozřejmě jsem tuto cestu ” nabízela ” i svým klientům a přátelům …

Všechno bylo stále lepší a hezčí, byla jsem zdravá, úspěšná a šťastná ( jako v pohádce , ne? ). Je jasné, že tento obrat nezpůsobily pouze změny na úrovni těla. Od začátku to bylo propojeno s alternativou v oblasti duše a já jsem tvrdě pracovala na odstranění hrubých vrstev negativního myšlení, strachu a na vytvoření trvale pozitivního naladění v mé duši (zde je důležité rozhodnout se, ale hlavně vytrvat – program na celý život ! ) .

Jak tělo a duše začala strádat

Bylo mi,  zdá se, tak velmi dobře, že podle českého ” neví, co by roupama ” nebo zemplínského ” z rozkoši še psi bešňej ” jsem se rozhodla, že předělám jednu stoletou zříceninu na dům … Všechno šlo na “dílo”, nebylo času ani peněz , ba ani pomyšlení na nic, natož na drahé ( najednou. ..! ) přípravky CaliVita. Pozitivní formulky začaly vytlačovat nadávky a repliky plné obav z možného fiaska a nesolventnosti …

Extrémně navýšen, všestranný a dlouhotrvající stres způsobil, že moje tělo strádalo a bolelo a duše také – obavy, úzkost, strach , zlost, hněv – cestička k depresi … Naštěstí mě drží nad vodou vždy moje práce, protože přece když učím jiné, aby se nevzdávali a chránily se , tak se cosi nalepí i na mě …

A v tomto rozpoložení mi v listopadu 2005 ( po dvou a půl letech divoké ” makačky ” ) zazvonily u dveří mé ordinace zjevně dva andělé – Jurko Korpa – Ondo s kamarádkou z mládí, Katkou Szinayovou , abych přednášela v CV psychologické témata, např. o depresi . Kajícně jsem se přiznala, že nejenže nevím, co nového je v CV, ale že už přes dva roky téměř nic neužívám a že jsem na pokraji ” zhroucení “. No a jestli firma má něco účinné proti depresi … Ano, více přípravků, ale hlavně fantastický Rhodiolin.

rozchodnice-ruzova-rhodioln

Rhodiolin CaliVita – rozchodnice růžová

Síla Rhodiolinu

Jelikož nejsem zvyklá mluvit o tom, co nemám odzkoušené, začala jsem ho 18. listopadu brát, a to 1. týden 3 denně, další 2 týdny po 2 a další 3 týdny po 1, ostatní zůstaly pro ” strýčka Příhodu ” . Do 5. prosince ( den přednášky ) byla za mnou úspěšná třítýdenní kúra, která zřetelně prokázala sílu tohoto zázračného kvítku , a to na skupině 21 lidí s problémy stejného charakteru. Bez výjimky zřetelné a nesmírně příjemné zlepšení. ( Kdo ví, jak bolí duše, ví i to, jaká úžasná může být úleva, navíc bez jakýchkoliv negativních účinků . ) Namísto nerovnováhy, napětí a úzkosti navozených strachem ze selhání a vyčerpání, byly to pocity uvolnění, pohody, ” jakoby ve mně růžička rostla”. Od té doby je zde Rhodiolin pro nás, pro chvíle, kdy je ” toho 3x víc na práci “, když někdo udeří pod pás nebo do srdce, když něco, na čem záleželo, tu najednou není nebo před veřejným vystoupením (namísto panáka , . cha – cha – cha … ).

Zkušenosti s Rhodiolinem – při depresi

Je mnoho dalších případů, kde Rhodiolin pomohl . Např . 20 -letý vysokoškolák Lacko , léčen od 15 let psychofarmaky na diagnózu ” úzkostná porucha “. Přišel v těžké depresi, selhával v l . ročníku VŠ. Nebyl schopen soustředit se, zapamatovat si, reprodukovat, měl potíže s dýcháním, třes rukou, bolesti hlavy, bál se, vzdával se … Dnes je studentem 4. ročníku a úspěšně se vypořádává i s osobnostním růstem, řeší věci ” lásky “, partnerství, vztah k rodičům, práci atd. .

Samozřejmě, že hlavní je cílená komplexní terapie, ale růžička zjevně uvolnila a vybídla, usnadnila proces léčení a rekonvalescenci.

Rhodiolin a hyperaktivita

Můj hyperaktivní vnouček Matej, při nástupu do školy ( a od té doby dalších asi 20 podobných dětí ), nedokázal zkrotit svůj neklid, zvýšenou pohyblivost, impulzivitu, nesoustředěnost a tak jsme Rhodiolin zkusili spolu s Bee Power a Stress Management B – Complex. Pomáhají nejen dětem, ale i učitelům a rodičům.

Rhodiolin – pomoc při závislosti, psychické problémy

Rhodiolin velmi podporuje léčbu různých závislosti , pomáhá při odvykacích kůrách. Ale tam je podle mě psychoterapie nezbytnou podmínkou úspěchu. Skvělé účinky prokázal při partnerských ” rozladit “, kde manželé, psychicky vyčerpaní neustálým ” bojem “, nejsou schopni rozumných řešení – uvolňuje a posiluje emocionální oblast a pomáhá při komunikaci. Rhodiolin je skutečným pomocníkem a lékařem při ztrátě partnera nebo jiného blízkého člověka, při ztrátě práci, statusu, když se najednou vynoří a přetrvává pocit ztráty smyslu života a možná i horší … spolu s lidskou blízkostí, podporou a porozuměním blízkých a nejlépe dobrého psychoterapeuta. Ale růžička pomáhá i tam , kde psychoterapie z různých důvodů není možná. A to je nejdůležitější, protože platí ” Pomoz si člověče, i já ti pomůžu! ” Tak Pánbůh pomáhej nám všem!

 

PhDr . Katarína Šáriová

 

Originální článek: http://calivita.cz/articles/news/news/201309161343atoruza/

Překlad: Petra Šarmová, www.PrirodniCestou.cz

 

Rubriky Léčivé rostliny a bylinky, Přírodní léčba nemocí, Pro zdraví a harmonii | Štítky | Napsat komentář