Tajemství pentagramu pěti elementů

Pentagram 5 elementů

Pentagram 5 elementů

Vše kolem nás je energie. Pochopíme-li zákonitosti jejího fungování, můžeme se aktivně podílet na ovlivňování kvality našeho život.

Otevřete se systému zvanému 5 elemntů a zharmonizujte si díky němu celý svůj život. Jedná se o nekonečný životní koloběh, s nímž se musí člověk sžít. Dbejte na své zdraví, které je důležité nejen pro Vaše tělo, ale také pro Vaši mysl. Dopřejte si sílu a také se dozvíte, který živel má na Vás největší vliv. Základem klidného života je vnitřní rovnováha.

Voda, dřevo, země, oheň, a kov. To je pět elementů, které nás nejen neustále obklopují, ale mají na nás i velký vliv. Pokud se s nimi naučíte žít v harmonii, budete z nich moci čerpat energii a najdete svou vnitřní rovnováhu. Každý z nás má jeden dominantní živel, který je pro něj charakteristický.

Nekonečný životní koloběh

Pět elementů, které najdeme v přírodě kolem nás, ovlivňuje naše těla, mysl i duši. Všech pět se navzájem ovlivňuje a jeden bez druhého by nemohly existovat. Je to neustálý koloběh sil. Díky vodě totiž vzniká dřevo (přes stromy), dřevo a vzduch živí oheň, oheň produkuje popel, tedy vrací dřevo zemi, v zemi vznikají kovy (a minerály), které dokáže opět rozložit voda … Každý živel má moc nad tím druhým, žádný však není nejmocnější.

Na těchto principech je založena i čínská medicína, která za pomoci pěti elementů ovlivňuje člověka a jeho zdraví. Díky této teorii lze ovlivňovat emocionální život i tělo. Na pěti hlavních složkách stojí jídelníček, sportovní i relaxační aktivity, či dokonce naše vztahy s druhými lidmi. Základem je vnitřní rovnováha všech pěti sil.

Dřevo

Dřevo znamená sílu mysli. Pokud je pro vás dominantní tento element, jste stále na lovu za novými výzvami. Dřevo totiž vůbec neznamená stagnaci či neměnnost, právě naopak, příklad si třeba brát z ohebného bambusu. Pokud jste ve znamení dřeva, budete asi bojovat po celý život se stresem. Zde pomáhá teplá koupel s Ylang Ylang, nebo cedrem, tyto ingredience se hodí i do vašich parfémů. Vašim dominantním orgánem jsou játra.

Dřevo je symbolem obrovské zásoby energie, především na jaře. Pozor však na oči a problémy se žaludkem. Zde pomůže cibule, pórek i ředkvičky. Mysl vám uklidní klidná meditace, zbavit se potřebujete hlavně napětí.

Oheň

Oheň je aktivním elementem. Člověk ve znamení ohně má zářivý úsměv, je plný energie a nadšení. A hlavně je vždy velmi aktivní. Pozor si dávejte na citlivou pokožku, pravděpodobně budete potřebovat extra dávku péče, a to hlavně při opalování.

Dominantním orgánem je srdce, které je třeba posilovat cvičením. Vaše tělo je náchylné na záněty hrdla, vysoký krevní tlak i problémy se srdcem. Dobře vám udělá kakao, káva i datle. Měli byste také nosit co nejčastěji oblečení z hedvábí.

Země

Země je klidný element. Člověk v tomto znamení je klidný, Tolerantní, empatický a téměř nic ho nevyvede z míry. Povrchnost ho umí mimořádně pobouřil, jsou to obvykle velmi přemýšlivý lidé.

Pozor by si měli dát na únavu, vyčerpání, ale i na problémy s trávením a pocit prázdnoty. Zde pomůže mnoho sladkého, avšak ne čokoláda, ale přírodní sladkosti v podobě sušeného ovoce, nebo ochucené rýže. Pro vaše zdraví je důležité naučit se říct ne, jinak nebudete mít nikdy čas sami na sebe.

Kov

Kov je pevným elementem, a proto se lidé v znamení kovu nenechají vyvést svého rytmu. Přesto mají značnou dávku flexibility. O své tělo se musí dobře starat, protože stres jim může způsobit mnoho bolesti a problémy. Nejdůležitějším orgánem jsou plíce, proto jsou i náchylnější na problémy s imunitou a infekce i problémy se srdečně-cévním systémem.

Osoby ve znamení kovu by měli jíst mnoho ořechů, sójové produkty, lilek a tykve. Zbavte se všeho co způsobuje nepořádek, a to jednak ve vašem okolí, i ve vašem nitru.

Voda

Voda je tekoucím elementem. Člověk, který má za dominantu vodu je přizpůsobivý pokud svému cíli se nedostává vždy tou nejkratší cestou. Má silnou vůli a přitahuje bohatství, ale občas ho trápí strach. Tento typ lidí charakterizuje suchá pokožka, která potřebuje neustálou pozornost a hydrataci. Jeho nejcitlivějším orgánem jsou ledviny, pozor je třeba dávat na všechny orgány které pracují s tekutinami. Pro zdraví “vodního typu” je velmi dobrá klasická hudba.

Rubriky 5 elementů a zdraví, Pro zdraví a harmonii | Komentáře nejsou povoleny.