V dětství máš poslouchat rodiče, v dospělosti sám sebe..

52154

 

Přestože se nám může zdá, že nás rodiče jako děti vedli jiným směrem, než jsme chtěli, až najdeme sami sebe, také zjistíme, že to, co jsme díky výchově svých rodičů mohli či nemohli, má přeci jen s naší cestou a s tím kým jsme, má hodně společného.. Jen to v dospělosti musíme spojit s tím, kam nás vede naše srdce ;-) ♥

A myslím, že je to velká škola života i pro rodiče – vést své děti v dětství a nechat je, aby v dospělosti již vedly sami sebe..

O víkendu jsme byli se synem v kině na filmu Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa…

Mini film, který je před tímto filmem – film Vnitřní záležitosti mohou dospělé vést k zamyšlení, proč vlastně nedělají to, po čem touží a dělají to, co je nenaplňuje, může také vést děti (dobře, naše to k tomu dovedlo :D ) k překvapivému zjištění, že to, že ONY to přeci chtějí dělat, je my (rodiče), škola a tak všechno kolem mu v tom jenom brání! :D

Ale jak řekla babička Vaianě:  Jako dítě máš poslouchat rodiče, v dospělosti sám sebe.. 

Mini film Vnitřní záležitosti je o tom, jak lidé často jednají na základě strachu. Hlavní postava si všechno odřekla kvůli strachu (zejména smrti), tedy z představy, co by se všechno mohlo stát, kdyby něco udělal… Například, že když sní něco “nezdravého”, bude tlustý – zemře, nebude dělat to, co po něm v práci chtějí – vyhodí ho a on zemře, osloví ženu, která se mu líbí a ta se mu vysměje atd.

Až si jednou představil, co se stane, když bude neudělá nic z toho, k čemu ho vede jeho srdce a bude stále dělat to, co mu radí nějaké vzorce v jeho hlavě – a zjistil, že zestárne a zemře… Tak asi tak ;-)

Nejdřív jsme se synem mysleli, že jsme si spletli sál a jsme na jiném filmu :D , ale je fakt, že k filmu Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa tento mini film perfektně sedí.

 

Vyrazte s dětmi nebo i bez nich, Vnitřní záležitosti vás možná povedou k zamyšlení, Vaina k touze zjistit, kam vás srdce vlastně vede…

Ukázku na film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa jsem zvolila v anglické verzi, už kvůli té písničce ;-)

A počkejte, až Viana vrátí srdce bohyni života, ta její proměnu jsem projiskřila a myslete si klidně, že to je jen pohádka ;-)

Užijte si to :-)

 

 

https://youtu.be/DTYAsFPhxqY

 

Rubriky Nezařazené | Napsat komentář

Napsat komentář