Nerovnováha 1. a 2. čakry – Nemoci a doplňky

 

Čakry jsou naše energetická pole kolem našeho těla. Skrze čakry proudí energie našem těle. Jednotlivé čakry rotují ve spirále a můžeme si je představit jako květy s mnoha okvětními lístky. Každá čakra rotuje v jiném energetickém rytmu, s odlišnou frekvencí a spojena s konkrétní oblastní fyzického těla a také s konkrétní životní oblastí.

Když se některá z čaker dostane z rovnováhy, ovlivní to i některé další čakry, přesto nejvýrazněji se nerovnováha projevuje na jedné z nich. Jednodušeji řečeno, pokud v našich čarách nevládne soulad a harmonie, zavládne nerovnováha buď na fyzické úrovni nebo na psychické (nebo na obou)

Čakrám a tomu, jak nám mohou mnohé osvětlit a propojit s ostatními životními zkušenostmi se věnujeme v průvodci Spirály života**On-line kurz: Spirály života, zde si pouze nastíníme, jaké nemoci nám naznačují, jakou čakru máme v nerovnováze a jak jí harmonizovat také pomocí doplňků stravy.

Máme 7 hlavních čaker, v tělesné úrovni si řekneme o první dvou:

1. základní čakra – symbolizuje naší životní energie.

Nemoci spojené s první čakrou:

Zácpa, hemeroidy, zánět tlustého střeva, průjem, chladné neprokrvené prsty u nohou a rukou, frekvence močení, zánět močového měchýře, osteoartróza kyčelního kloubu, ledvinové kameny, nízký i vysoký krevní tlak, impotence.

Harmonizace doplňky stravy: U 1. čakry se zaměříme na čisté tlusté střevo a rozhýbání celého lymfatického systému: nopal (Nopalin), juka (Pure Yucca), ParaProtex, pro rozhýbání lymfy směs mořských řas Ocean 21, “zelené” potraviny.

2. křížová čakra – symbolizuje emoce, city, tvořivost.

Nemoci spojené s druhou čakrou:

Nepravidelnosti menstruačního cyklu, premenstruační syndrom, cysty na vaječnících, endometrióza, nemoci varlat, nemoci prostaty, dráždivý tračník,

Harmonizace doplňky stravy: 

Pro ženy: směs rostlin podporující vitalitu žen ( VitalWomen),  pupalkový olej (Evenening primrose oil), přírodní adaptogen rozchodnice růžová (Rhodiolin)

Pro muže: směs rostlin pro vitalitu mužů (VitalMan), speicál pro podporu prostaty Pro-State PowerRhodiolin

Obecně: Maca (součástí produktů VitalMan a VitalWomen s dalšími rostlinami, s kterými vzniká synergický účinek)

 

PřírodníCestou.cz

Máme radost z nekomerčního sdílení článku s ostatními. Děkujeme za zachování plně originálního znění, aktivních odkazů i této poznámky :-)

Rubriky Nemoci podle čaker, Přírodní léčba nemocí, Pro zdraví a harmonii | Napsat komentář

Napsat komentář